Найкращий сонцезахисний крем для обличчя: як вибрати?

Найкращий крем з SPF, це той, яким ви регулярно користуєтесь і який є для вас комфортним. Він має:

  • підходитити за типом шкіри;
  • добре виглядати під макіяжем (якщо користуєтесь);
  • забезпечувати надійний захист від сонця;
  • в ідеалі повинен бути на основі мінеральних фільтрів.

Як обрати сонцезахисний крем за типом шкіри?

  • Для жирної шкіри підійдуть засоби, що мають легку і комфортну текстуру, матовий фініш. Такі, котрі не провокують прищі та не залишають жирного блиску. В корейському сегменті є багато SPF з легкою гелевою текстурою (котрі миттєво вбираються) і сучасні мінеральні SPF, що виглядають косметично прийнятно.
Наш вибір SPF для жирної шкіри: Cosrx Shield Fit All Green Comfort Sun SPF50+ PA++++ мінеральний крем (450 грн.)

  • Для комбінованої шкіри обирайте сонцезахисні креми, що зволожують шкіру, але не обтяжують її, і при цьому не занадто матові і не пересушують. 
Наш вибір SPF для комбінованої шкіри: Etude House UV Double Cut Sun Gel SPF50+/PA++++ сонцезахисний гель (350 грн.).

  • Для шкіри, схильної до сухості, слід звертати на увагу на креми, що добре зволожують, при цьому не залишають жирності чи липкості.
Наш вибір SPF для сухої шкіри: Cosrx Shield fit Snail Essence Sun SPF 50+ PA+++ — сонцезахисний флюїд-есенція (595 гр.).

Як обрати сонцезахисний крем під макіяж?

Крем з SPF має бути таким, аби тональний лягав на нього без проблем, і при цьому шкіра не виглядала тортом з багатьма шарами крему. Добра новина в тому, що всі перелічені вище сонцезахисні креми добре підходять під макіяж: з ними він не скатується і не злазить.

Якщо ви хочете піти на крок вперед, тоді оберіть спеціальну базу з високим ступенем захисту, яка спеціально розроблена, щоб на неї добре лягала тональна основа.

Наш вибір SPF під макіяжHeimish ARTLESS GLOW BASE - сяюча база під макіяж з SPF50 (475 грн.).

Як обрати надійний сонцезахисний крем?

Практично всі корейські сонцезахисні креми пронують високий ступінь захисту SPF 50.

Що це означає? Що в теорії з SPF 50 ваша шкіра почне обгоряти на сонці в 50 разів пізніше, ніж якби ви цим кремом не користувались. Це в ідеальних умовах, де немає вітру, вологості і ви не торкаєтесь обличчя. Плюс ця теорія працює, якщо ви наносите крем товстим шаром (приблизно 1,5 мл на все обличчя).

Сам по собі SPF 50 не гарантує високий захист, якщо його нанести неправильно: тобто в дуже малій кількості.

Правила, аби досягти найкращого результату від сонцезахисного крему:

  • Використовуйте SPF 30 і вище.
  • Наносьте достатню кількість: в ідеалі це приблизно 1/4 чайної ложки на все обличчя або 1/4 чайної ложки на обличчя і шию.
  • Якщо ви довго перебуваєте на сонці, поновлюйте нанесення кожні дві години.

Чому важливо використовувати мінеральні сонцезахисні фільтри?

Мінеральні, або фізичні, фільтри це оксид цинку та діоксид титану. Вони вважаються найкраще дослідженими і найбільш безпечними для здоров'я людини. 

Різниця полягає в тому, що мінеральні фільтри залишаються на поверхні шкіри, а хімічні вбираються нею. Саме тому мінеральні фільтри менш косметично привабливі, оскільки можуть утворювати на поверхні шкіри білі сліди. Проблема з хімічними фільтрими в тому, що вони не просто поглинаються шкірою, а  можуть далі потрапляти в кров. Науково доведених даних про те, що це шкодить здоров'ю, немає, тобто це теоретичний ризик. А ось те, що сонце шкодить, викликає пігментні плями, зморшки і що значно серйозніше, меланому, це науково доведено.

Рекомендація використання мінеральних фільтрів є трохи "перстраховочною", і впершу чергу стосується дітей, вагітних, людей з чутливою шкірою. З точки зору безпеки і "перестраховки", краще використовувати мінеральні. 

Висновок: використовуйте сонцезахисний крем, хоч якийсь. Якщо є вибір, обирайте засіб з мінеральними фільтрами (цинк оксид, діоксид титану) і захистом SPF 30 і вище. Наносьте щедро, кожного ранку, не соромтесь поновлювати протягом дня.