SPF  (Sun Protection Factor, фактор захисту від сонця). Це показник, який відображається в цифрах (наприклад, SPF 10, SPF 30, SPF 50) і визначає, як довго ви можете знаходися на сонці і ваша шкіра не згорить.

Наприклад, якщо без сонцезахисного крему опік почне з'являтися через 15 хвилин, то з SPF 10 (в теорії) ви зможете знаходитися на сонці в 10 разів довше (150 хвилин). 

Ми пишемо "в теорії", тому що цей розрахунок не враховує, що ви можете торкатися обличчя, пітніти тощо, таким чином зменшувати ефективність сонцезахисного крему. Крім того, слід враховувати, що шкода від сонця проявляється навіть до того, як шкіра почервоніє (ще до видимого опіку): це розвиток запальних процесів і пошкодження клітин.

Розрахунок працює, якщо кількість нанесеного SPF приблизно 1/4 чайної ложки (близько 1,25 мл на все обличчя).

На практиці 1/4 чайної ложки це дуже багато: крем покриває густим шаром все обличчя і, як правило, потрібно зачекати декілька хвилин, поки шкіра його поглине.

Неможливо нанести 1.25 мл тонального крему за один раз.

В середньому в баночці тонального 30 мл. З таким розходом тон закінчився би за 3 тижні. Якщо ви регулярно фарбуєтесь і тональний закінчується у вас за 3-4 місяці, то за один раз ви наносите 0.25-0.3 мл продукту.

Приблизно так виглядає стандартна порція тонального (один натиск помпи) поряд з необхідною кількістю сонцезахисного крему. Співвідношення приблизно 1:5.

При нанесенні самого лише тонального ви отримаєте менше 20% від SPF, котрий заявлений на упаковці.

Що це означає на практиці? Вважається, що зв'язок між кількістю нанесеного SPF і ступенем захисту є лінійний. Тобто, якщо ви нанесли 0,3 мл тонального з SPF 50, ви отримаєте орієнтовно SPF 10. Якщо ви нанесли 0,3 мл тонального з SPF 10, то отримаєте SPF 2 (тобто практично жодного захисту).

Втім, використовувати тон з високим SPF це краще, ніж ігнорувати сонцезахист повністю.

Якщо вам некомфортно одноразово наносити сонцезахисний крем товстим шаром, спробуйте нашаровування. Наприклад, нанесіть зволожуючий крем чи базу з високим SPF. Пізніше нанесіть тональний з високим SPF.

Один із наших найулюбленіших сонцезахисних кремів, що добре виглядає під макіяжем, не залишає білих слідів і зволожує це CosRx Aloe Soothing Sun Cream SPF 50. Його можна використовувати замість денного крему і він підходить для всіх типів шкіри (крім надзвичайно жирної або надзвичайно сухої).