Моя шкіра комбінована, схильна до висипань та забитих пор, тому в моєму догляді завжди є або тонер, або сироватка з саліциловою кислотою.

Ще до війни я тестувала дуже відомий засіб – це Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant. А у вересні протягом 3 тижнів я користувалась більш бюджетним – Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid. Зараз я готова подіитися відгуком про них обох.

Ці засоби мають дуже леку консисенцію – прозорої рідини, консистенцією майже як водичка. Використовувати їх потрібно на етапі тонера – тобто піся вмивання і перед сироватками/кремами. Я використовувала вранці та ввечері, але якщо у вас чутлива або не звикла до кислот шкіра, краще використовувати раз на день або декілька разів на тиждень.

Великий плюс обох продуктів – те, що в складі 2% саліцилової кислоти – це "робоча" кількість BHA кислоти, достатня, аби очищувати пори та зменшувати висипання. Також у складі немає спирту, який сушить шкіру, і яким "грішать" деякі продукти для жирної шкіри. Так само серед інгредієнтів немає жодних ароматизаторів, що є плюсом для тих, у кого чутлива шкіра. Обидва засоби cruelty free – не тестуються на тваринах. 

Мені сподобалиь обидва ці продукти і ефект був для дуже подібним, якщо не сказати однаковим – поки користуєшся – пори чистіші, висипання з'являються суттєво рідше, рівніший рельєф шкіри. 

Відрізняються ці дві рідини додатковими компонентами. Так, у Paula's Choice – це екстракт зеленого чаю, котрий заспокоює подразнення і є джерелом антиоксидантів. В Isntree це гіалуронова кислота, котра зволожує, та екстракт каштана (джерело таніну) для візуального звуження пор. Особисто для себе надзвичайних переваг від циї додаткових інгредієнтів я не помітила, але повинна зазначити, що обидва засоби були доволі м'якими і не подразнювали мою шкіру. Щодо розміру пор, можливо, вони справді виглядали трохи меншими, але складно оцінити, чи це результат таніну, чи просто пори стали чистішими, а тому візуально вужчими.

pH рідини Paula's Choice – 3.2-3.8. У Isntree pH не зазначений; у відеооглядах я знайшла інформацію, що він становить близько 4. Тобто у обох продуктках pH є кислим і оптимальним для досягнення бажаного ефекту.

Оскільки результат на моїй шкірі суттєво не відрізнявся, особисто я віддала би перевагу Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid, оскільки цей продукт є суттєво дешевшим і я вважаю, що він є чудовим бюджетним аналогом Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant. Втім, якщо для вас важливі переваги зеленого чаю (плюс якщо ви бажаєте спробувати більш "культовий" продукт), зверніть увагу на міні версію рідини від Paula's Choice