Що таке кераміди?

Кераміди (або цераміди) — це жири, знаходяться у верхньому шарі епідермісу. Якщо уявити, що клітини шкіри — цеглини, то кераміди — цемент, який з'єднує їх між собою, а також захищає від втрати вологи та від негативного вливу навколишнього середовища.

Для чого потрібні кераміди в косметиці?

Кераміди природно містяться в шкірі, але з віком їхня кількість зменшується. Так само на кількість керамідів і захисний бар'єр може впливати надмірне сонце, сухість повітря чи холод. Захисний бар'єр пошкоджується, через це шкіра лущиться, червоніє, виглядає зневодненою, а зморшки більш помітні.

Догляд з керамідами зміцнює захисний бар'єр і робить шкіру більш гладкою та еластичною. Крім керамідів, на захисний бар'єр позитивно впливають жирні кислоти (містяться в окремих оліях, наприклад, примули вечірньої, шипшини), холестерол, гліцерин.

Як знати, чи в кремі є кераміди?

Як правило, вони позначені в складі як Ceramide NP, AP, AS, EOP, NG або NS.

Креми з керамідами для комбінованої шкіри

1. CosRx Balancium Comfort Ceramide Cream — класний балансуючий крем для комбі шкіри. Він зволожує, прибирає лущення, при цьому не залишає жирності чи блиску. Власники жирної Т-зони з сухим периметром обличчя оцінять. Ціна 650 грн. за великий об'єм 80 мл.

2. COSRX Hydrium Moisture Power Enriched Cream — зволожуючий крем з комфортною текстурою, що швидко вбирається і не залишає липкості. Покращує пружність та еластичність. Не забиває пори і не провокує висипання. Можна наносити товстим шаром як нічну маску. Ціна 615 грн.

Крем з керамідами для чутливої шкіри

3. Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream — зволожуючий крем, що заспокоює почервоніння та подразнення. Містить центеллу азіатську та олію ши. Ціна 395 грн.

Крем з керамідами для шкіри, подразненої після пілінгів чи ретинолу

4. Pyunkang Yul Intensive Repair Cream — відновлюючий крем, що чудово зволожуює та зменшує подразнення. Не має аромату, комфортний на обличчі. Містить пептиди, антиоксиданти, натуральні олії. Ціна 510 грн.

Крем з керамідами для сухої шкіри

5. Dr.Jart+ Ceramidin Cream — живильний крем для сухої шкіри. Прибирає лусочки та відчуття стягнутості. Містить 5 видів керамідів. Ціна 986 грн.

Крем з керамідами для жирної шкіри

6. Some By Mi Snail Truecica Miracle Repair Cream: зволожуючий крем з муцином равлика. Допомагає покращити нерівну текстру шкіри, зменшує сліди постакне. Ціна 595 грн.

Крем з керамідами для шкіри, схильної до акне

7. Dr. Jart+ Ctrl+A Teatreement Moisturizer: зволожуючий гель, який бореться з проявами акне завдяки високому вмісту екстракту чайного дерева. При цьому підтримує оптимальний pH шкіри. Ціна 580 грн.

Антивікові креми з керамідами 

8. It Cosmetics Confidence in a Cream: зволожує шкіру та покращує її еластичність, допомагає розгладжувати дрібні зморшки. Ціна 1495 грн. 

9. It Cosmetics Confidence in a Gel Lotion: більш легка версія класичного крему, швидко поглинається та надовго зволожує, бореться з віковими змінами.