Скільки лежала ця помада на прилавку перед тим, як я її купила? Як перевірити, коли насправді була зроблена ця помада і який її строк придатності? Чи можна тепер нею користуватися?  

Стоп, давайте все по порядку :)

Який строк придатності косметики?

Строк придатності косметики – в середньому 3 роки від дати виготовлення.

3 роки - це так би мовити середня температура по палаті. Вона працює для більшості помад, туші, косметики з кремовою текстурою. Пудрові продукти можуть жити до 5 років, так само як і парфуми, в яких є спирт. А ось все, що з SPF, а також органічні продукти без консервантів можуть мати строк придатності всього 1 рік або й менше – їх бажано викидати після закінчення строку, адже своїх фунцій вони вже не виконують, а можуть тільки завдати шкоди.

Щодо загального строку - 3 роки – це період, протягом якого виробник на 100% гарантує, що продукт є безпечний для використання, якщо його зберігали в нормальних умовах. Якщо декоративна косметика зберігалася в ідеальних умовах, а також якщо вона не поміняла свого кольору, текстури і запаху (ознаки того, що в ній завелися бактерії або ж відбуваються непортібні хімічні процеси), нею можна користуватися і після 3 років.

Всі ці правила працюють для оригінальної косметики, яку виробники спеціально тестують, яка виготовляєть на заводі під наглядом. Якщо це китайська підробка – тут ніяких правил і гарантій немає.

Де шукати строк придатності на упаковці?

Виробники вказують строк придатності (“best before”) тільки на тих продуктах, які відносно швидко псуються (зазвичай, все що живе менше 3 років).

Законодавство Європейського Союзу вимагає вказувати строк придатності на упаковці, якщо він становить менше 30 міс. Законодавство США взагалі не містить спеціальних вимог з цього приводу.

Таким чином, на заводських упаковках строк придатності, як правило, не вказаний.

Як знати, коли була виготовлена косметика?

1. Знайдіть на упаковці номер партії.

Номер партії, як правило, є і на зовнішній (картонній) упаовці, і на самому продукті. Ось так виглядає номер партії на шампуні марки TIGI: 010416AT90

2. Перейдіть на сайт – косметичний калькулятор, який “розшифрує” номер партії:

http://checkcosmetic.net/ або

http://www.checkfresh.com/

Введіть назву виробника, номер партії і вуаля.

Наш шампунь був виготовлений 4 січня 2016 року. Відраховуємо від цієї дати 3 роки. Таким чином, шампунем можна спокійно користуватися до 4 січня 2019 року.

Для марки Tigi дату виробництва можна легко визначити і без сайту: 010416MT02 – 01 – січень (перший місяць року), 04 – 11 число, 16 – 2016 рік.

Плюси сайтів – калькуляторів косметики: дуже рідко помиляються. Мінуси: є не всі виробники.

Формула у кожного виробника своя. Якщо ви не знайшли інформації на сайті, можна написати в службу підтримки виробника.

 

Порада від Американської Адміністрації Лікарських Засобів та Харчових Продуктів ( американський “МОЗ”)

Споживачі повинні знати, що строк придатності є всього лише орієнтиром, а продукт може перестати бути безпечним ще до закінчення цього строку, якщо продукт неправильно зберігали. Якщо косметику неправильно зберігали – наприклад, якщо вона нагрівалася до високих температур або на неї світило сонце, якщо її відкривали і оглядали споживачі до покупки – то ця косметика може зіпсуватися до закінчення строку придатності. З іншого боку, продукти, які зберігалися в ідеальних умовах, можуть використовуватися ще довго після закінчення строку придатності”.

Деякі виробники косметики, наприклад, NYX та Urban Decay, зазначають:

“Якщо ваш продукт має звичайний вигляд і нормальний запах, його можна використовувати.”

 

Вітаю, тепер ви розбирається в строках придатності косметики! А ще я хочу, щоб ви знали, що в магазині Beauty Smart немає і ніколи не буде простроченої косметики! Вперед - за покупками! :)