Жирний блиск, чорні цятки і висипання – як боротись?

1. Очищення. Залишки макіяжу, шкірне сало і мертві клітини створюють гарне середовище для розвитку бактерій, які викликають прищі. Обирайте ефективні засоби, які не порушують шкірний бар’єр і не пересушують шкіру. The Ordinary має засіб для очищення макіяжу; поки що вони не випустили класичних гелів для вмивання, але ви можете спробувати гель від Cosrx або Heimish.

2. Ексфоліація. Найкраще обирати засоби, які одночасно видаляють верхній шар мертвих клітин, і одночасно можуть проникати в пори. Таким продуктом з арсеналу The Ordinary є сиворотка з 2% саліциловою кислотою (BHA). Вона не містить спирту, і ефективно бореться з забрудненнями. Інші кислоти (AHA) всередину пор проникати не можуть – тому саліцилка це вибір №1 для жирної шкіри.

Додатково 1-2 рази на тиждень ви можете використовувати кислотний пілінг The Ordinary – він містить і саліцилову кислоту (BHA), і суміш AHA кислот (30%). Після пілінгу шкіра стає гладкою на дотик, при регулярному використанні скорочується кількість висипань. В дні, коли ви користуєтеся пілінгом, інші кислоти використовувати не слід. Зранку важливо використовувати сонцезахисні креми.

Не варто використовувати фізичні скраби (по типу скрабів з абрикосовою кісточкою), оскільки гостра і нерівна поверхня абразивних частинок може травмувати шкіру.

3. Сиворотки. Бестселлер The Ordinary – сиворотка з ніацинамідом (вітамін B3) і цинком. Вона контролює вироблення шкірного сала, робить пори візуального меншими, а тон рівнішим. Сиворотку слід наносити після саліцилової кислоти, в ідеалі зробити проміжок між нанесеннями 15 хвилин.

4. Зволоження. Якщо жирну шкіру не зволожувати, це може привести до її зневоднення, появи лусочок і – парадоксально – ще більшої жирності.

З асортименту The Ordinary для жирної шкіри рекомендується Сквалан – він добре зволожує і, що головне, не забиває пори.

Для зволоження «зсередини» перед скваланом і після інших сивороток (саліцилки і ніацинаміду) можна наносити легку зволожуючу сиворотку або сиворотку з гіалуроновою кислотою.

Додатково:
Азелаїнова кислота. Підходить багатьом, хто має проблемну шкіру. Вона відлущує стару шкіру, бореться з бактеріями, які викликають акне, і освітлює постакне.

Ретинол. The Ordinary не «продає» свій ретинол як засіб боротьби з акне, а як засіб боротьби зі зморшками. Так, ретинол (вітамін А) стимулює оновлення шкіри, що дозволяє продовжити її молодість. Але ретинол може підходити і тим, в кого проблемна шкіра: клітини швидше оновлюються і нові висипання не встигають утворюватися.

Ретинол і більшість кислот не слід використовувати вагітним.

Висновки: ключові продукти The Ordinary для жирної і проблемної шкіри – саліцилова кислота (ексфоліація, очищення пор) і ніацинамід з цинком (зменшення жирного блиску і видимості пор).

The Ordinary – це косметика, не ліки. Якщо у вас сильні висипання, які не реагують на звичайні засоби боротьби з ними, найкраще буде звернутися до спеціаліста-дерматолога.

Всю згадану продукцію The Ordinary купити можна на нашому сайті (посилання вище активні). Більше інформації про використання продукції читайте тут і тут

Якщо у вас є запитання, звертайтеся в коментарях, в Інстаграм: beauty.smart.ua або на електронну пошту:info@beautysmart.com.ua