Жирний блиск, чорні цятки і висипання – як боротись?

1. Очищення. Залишки макіяжу, шкірне сало і мертві клітини створюють гарне середовище для розвитку бактерій, які викликають прищі. Обирайте ефективні засоби, які не порушують шкірний бар’єр і не пересушують шкіру. The Ordinary поки що не випустили своїх засобів для вмивання (але вже оголосили про запуск), але ви можете спробувати гель від CeraVe або ензимну пудру від DHC.

2. Ексфоліація. Найкраще обирати засоби, які одночасно видаляють верхній шар мертвих клітин, і одночасно можуть проникати в пори. Таким продуктом з арсеналу The Ordinary є сиворотка з 2% саліциловою кислотою (BHA). Вона не містить спирту, і ефективно бореться з забрудненнями. Інші кислоти (AHA) всередину пор проникати не можуть – тому саліцилка це вибір №1 для жирної шкіри.

Додатково 1-2 рази на тиждень ви можете використовувати кислотний пілінг The Ordinary – він містить і саліцилову кислоту (BHA), і суміш AHA кислот (30%). Після пілінгу шкіра стає гладкою на дотик, при регулярному використанні скорочується кількість висипань. В дні, коли ви користуєтеся пілінгом, інші кислоти використовувати не слід. Зранку важливо використовувати сонцезахисні креми.

Не варто використовувати фізичні скраби (по типу скрабів з абрикосовою кісточкою), оскільки гостра і нерівна поверхня абразивних частинок може травмувати шкіру.

3. Сиворотки. Бестселлер The Ordinary – сиворотка з ніацинамідом (вітамін B3) і цинком. Вона контролює вироблення шкірного сала, робить пори візуального меншими, а тон рівнішим. Сиворотку слід наносити після саліцилової кислоти, в ідеалі зробити проміжок між нанесеннями 15 хвилин.

4. Зволоження. Якщо жирну шкіру не зволожувати, це може привести до її зневоднення, появи лусочок і – парадоксально – ще більшої жирності.

З асортименту The Ordinary для жирної шкіри рекомендується Сквалан – він добре зволожує і, що головне, не забиває пори.

Для зволоження «зсередини» перед скваланом і після інших сивороток (саліцилки і ніацинаміду) можна наносити легку зволожуючу сиворотку або сиворотку з гіалуроновою кислотою.

Додатково:
Азелаїнова кислота. Підходить багатьом, хто має проблемну шкіру. Вона відлущує стару шкіру, бореться з бактеріями, які викликають акне, і освітлює постакне.

Ретинол. The Ordinary не «продає» свій ретинол як засіб боротьби з акне, а як засіб боротьби зі зморшками. Так, ретинол (вітамін А) стимулює оновлення шкіри, що дозволяє продовжити її молодість. Але ретинол може підходити і тим, в кого проблемна шкіра: клітини швидше оновлюються і нові висипання не встигають утворюватися.

Ретинол і більшість кислот не слід використовувати вагітним.

Висновки: ключові продукти The Ordinary для жирної і проблемної шкіри – саліцилова кислота (ексфоліація, очищення пор) і ніацинамід з цинком (зменшення жирного блиску і видимості пор).

The Ordinary – це косметика, не ліки. Якщо у вас сильні висипання, які не реагують на звичайні засоби боротьби з ними, найкраще буде звернутися до спеціаліста-дерматолога.

Всю згадану продукцію The Ordinary купити можна на нашому сайті (посилання вище активні). Більше інформації про використання продукції читайте тут і тут

Якщо у вас є запитання, звертайтеся в коментарях, в Інстаграм: beauty.smart.ua або на електронну пошту:info@beautysmart.com.ua