Як вибрати крем з SPF – просто, доступно і без рекламиЗасмага буде з вами один сезон, а зморшки і пігментні плями до кінця життя.

Сонце має плюси і мінуси. Плюси – це вироблення вітаміну D, гарний настрій і красива засмага. Мінуси – це ризик опіків, передчасне старіння шкіри і ризик раку шкіри.

Стаття відображає мій аналіз наявних досліджень, що стосується засмаги і сонцезахисних кремів. Це базова стаття, і я заохочую вас більш глибоко дослідити всі описані нижче питання, оскільки вони важливі і всі з ними стикаються.

І до засмаги, і до використання засобів від засмаги треба підходити з розумом і без фанатизму. Пам’ятайте, що засмага буде з вами один сезон, а зморшки і пігментні плями до кінця життя. Але якщо ви цілий день працюєте в офісі за комп’ютером, то намазувати на себе SPF 100 кожні дві години так само немає необхідності.

Якщо я вже згадала про SPF, розберемося що це таке. SPF (sun protection factor) – це така умовна величина, яка повинна відображати, наскільки довше ваша шкіри може знаходитися на сонці і не згорати (порівняно з «голою» шкірою). Наприклад, якщо ваша шкіра починає згорати після 10 хвилин на сонці, то якщо ви намажете себе spf 15, то теоретично шкіра повинна «пережити» 10х15=150 хвилин на сонці, і після того почне «підгорати». В будь-якому випадку всі виробники кремів від засмаги рекомендують наносити їх мінімум кожні 2 години, якщо ви знаходитеся на сонці, частіше, коли ви купаєтеся. Якщо ви витираєтеся рушником, ви скоріше за все стираєте з себе велику частину «захисту», тому його слід одразу поновлювати. Губи теж варто мазати бальзамом з SPF.

Жоден SPF не дає 100-відсотковий захист від сонця. Так, SPF 15 блокує 94%, SPF 30 – 97% і SPF 45% – 98 відсотків UVB променів. UVB – це промені, які викликають опіки. Крім того, є ще UVA промені, які викликають зморшки (те що зараз модно казати «фотостаріння»). Не всі креми з високим SPF захищають від UVA променів, тому дивіться уважно на упаковку і перевіряйте. Ще цікаво знати, що UVB промені не проникають через скло, а UVA проникають (тобто потенційно можуть спіймати вас в офісі і в машині).

Можливо, ви чули про так звані «фізичні» і «хімічні» SPF. Фізичних є всього два – це оксид цинку і оксид титану – вони «відбивають» промені від своєї поверхні. Фізичний SPF залишається на поверхні шкіри і в більшості випадків не проникає всередину. Також, фізичні spf (а саме цинк оксид) добре підходять тим, у кого шкіра схильна до акне. З мінусів – це те, що фізичні SPF залишають некрасивий білий наліт. Вихід – використовувати їх з пігментом (для обличчя - по типу tinted moisturizer), або комбіновані засоби з фізичним і хімічним бар’єром. Також фізичні SPF залишаються на поверхні шкіри і тому легше механічно стираються впродовж дня.

Хімічні SPF поглинають і таким чином «знешкоджують» ультрафіолетові промені. Для хімічних SPF важливо наносити їх хоча б за 20 хвилин до виходу на сонце – вони починають діяти тільки через деякий час. Крім того, хімічні SPF всмоктуються шкірою; немає наукових даних, про те, що вони шкодять людині, але якщо вас турбує використання надмірної «хімії» або у вас чутлива шкіра, використовуйте фізичні SPF. Якщо ви все ж обираєте хімічні SPF і у вас жирна шкіра, віддавайте перевагу засобам, де в складі немає олій і зазначено «некомедогенно». І ще раз – придивляйтеся до того, чи захищає засіб від UVA (старіння) променів. Від UVB (опіки) всі захищають; наслідки UVA ви не побачите за один раз, але вони будуть явні в довгостроковій перспективі.

Скільки наносити сонцезахисного крему: мінімум 5-копієчну монету/одну четверту столової ложки на обличчя, вуха, шию і дві столові ложки на відкриті ділянки тіла.

Старайтеся захищати одягом відкриті ділянки тіла, носіть головні убори, уникайте сонця в період між 10 ранку та 2 дня, використовуйте SPF в достатній кількості – коротше кажучи, читайте інструкцію до вашого крему. І обирайте той продукт, яким вам зручно регулярно користуватися. Ставтеся до себе з увагою і любов’ю, щоб ви були молодими, красивими та здоровими не тільки тут і зараз, але залишалися такими на довгі роки!